![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2024/04/ziua_cartii_blog-1024x576.jpg)
Anul acesta, sarbatorim #PlăcereaLecturii ORIUNE, ORICÂND, ORICUM!
Cărțile oferă un moment de respiro în viețile noastre agitate, iar pauzele de lectură pot apărea în momente și locuri dragi sau, uneori, mai neobișnuite – în drum spre muncă sau spre școală, cât aștepți mâncarea să se gătească, în timp ce savurezi o cafea, în vârf de munte… și lista poate continua.
De pe 22 pe 24 aprilie celebrăm diversitatea cărții în spațiu, așa că fiecare zi va fi o nouă oportunitate de a descoperi bucuria cărților în locuri neașteptate. Și ce mod mai bun de a celebra diversitatea cărții în spațiu, dacă nu printre oameni? Echipa Nemira a ieșit în cafenele, librării, parcuri, metrou și chiar în aeroport pentru a împărți semne de carte pentru că #PlăcereaLecturiiOriunde este acel moment de respiro pe care trebuie să îl avem Oriunde.
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-22-at-13.09.18-768x1024.jpeg)
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-22-at-13.09.18-1-768x1024.jpeg)
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2024/04/WhatsApp-Image-2024-04-22-at-12.44.05-577x1024.jpeg)
Haideți să facem din #PlăcereaLecturii nu doar un hashtag, ci o ocazie de a ne bucura împreună de cărți indiferent de locul în care ne aflăm!
Tweet