Pentru că este luna în care sărbătorim scriitoarele și faptul că #FemeileSuntTari, în toată luna martie vom avea un set de 5 semne de carte diferite, pe care le trimitem în comenzile plasate pe www.nemira.ro, cu portretele a cinci dintre scriitoarele pe care noi le adorăm.
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2021/03/1200_628_bookmrks-1024x536.jpg)
Semnele de carte vor fi trimise în limita stocului disponibil, însă vrem să vă facem o bucurie și să vi le oferim gratuit și ca wallpapers/screensaver pentru telefon, în caz că vă plac la fel de tare ca nouă!
Min Jin Lee
Josie Silver
N.K. Jemisin
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2021/03/screen_background_jemisin-1-576x1024.jpg)
Suzanne Collins
Diana Gabaldon
![](https://blog.nemira.ro/wp-content/uploads/2021/03/screen_background_gabaldon-1-576x1024.jpg)
Ilustrații realizate de Yanna Zosmer.
Tweet